Banner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.11.2023

z racji na I – niedz. miesiąca zamiast kazania po mszy św. adoracja Najświętszego. Sakramentu. O godz. 12.00 msza św. dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla p. Jana Podolskiego z ok. 100 rocznicy urodzin. Czcigodnemu Jubilatowi gratulujemy i życzymy wszelkich potrzebnych łask i pełnej obecności bliskich.
O 16.30 koronka ku czci Bożego Miłosierdzia z wypominkami za zmarłych.
Do wtorku włącznie różaniec z wypominkami za zmarłych o 17.30 a w środę o 17.15.  Msza św. wieczorna w dni powszednie  o godz. 18.00.

dziękujemy wszystkim, którzy dając wyraz wiary w świętych obcowanie minione dni przeżyli  w stanie łaski uświęcającej ofiarując za zmarłych  dar Komunii św. i modlitwy oraz zyskanych odpustów. Na wypominki roczne przyjmujemy do 20 listopada w zakrystii i kancelarii. W nowym porządku zmarłych wypominać będziemy od I – niedz. Adwentu czyli od 03.12.br

Z kalendarza liturgicznego
we czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie.
w piątek– wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża
w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours. Jednocześnie  przypada 105 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy na mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Po mszy św. zaśpiewamy wspólnie z chórem wiązankę  „Pieśni patriotycznych”.

Modlitwa różańcowa
w środę – Róża M.B Niepokalanej
w niedzielę – Róża św. Stanisława

organizatorzy kolejnej edycji akcji charytatywnej „Grudniowa Niespodzianka”, mającej na celu wsparcie potrzebujących przed Świętami Bożego Narodzenia, informują że od 18.11. br  na stronie internetowej GOPS-u, będzie otwarta aktualna baza rodzin i osób samotnych, którym będzie można pomóc przygotowując konkretne paczki. Organizatorzy, którymi są młodzi ludzie z naszej parafii i parafii w Rudawie, tak jak w latach poprzednich liczą na darczyńców, którymi mogą być osoby indywidualne, rodziny, społeczności klasowe, szkolne, zakładowe czy sąsiedzkie. Organizatorzy zapraszają do włączenia się w działalność grupy wrażliwą na potrzeby drugiego człowieka i chętna do pomocy młodzież. Informacja o grupie i podejmowanych działaniach zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.

młodzież kl. VIII zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania w poniedziałek o godz. 17.00 lub we wtorek o godz. 18.45. Natomiast msza św. z udziałem wszystkich kandydatów z kl. VII i VIII w przyszła niedziele o godz. 12.00.

dziękujemy p. Romanowi Majewskiemu wraz z synem za w pełni profesjonalne nagłośnienie uroczystości na cmentarzu 1.11.br.

„Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz parafii. W tym za ofiarę z ubiegłej niedzieli na rzecz budownictwa sakralnego w archidiecezji w wysokości 7 285.52 zł.

Dziękujemy za imienne ofiary rodzinom z: ul. Willowej  za 400 zł. ul. Rodz. Poganów za 300 zł. ul. Krakowskiej i Os. Sienkiewicza 1 po 200 zł.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej:
W „Gościu Niedzielnym” polecamy:  na temat szkolnictwa art.: „Uniwersytet to dzieło Kościoła”, art.: „Razem”; rozmowę z ks. bp. Damianem Muskusem pt: „Więcej prostoty”; o celu modlitwy za zmarłych art.: „Przyjście ze wspomaganiem”; wspomnienie o zmarłej prof. Wandzie Półtawskiej pt. „Dusia odeszła”, „Matka tysięcy dzieci”.