Banner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.10.2023

Przeżywamy  dzień wdzięczności za  Dom Boży jakim jest kościół, obchodząc w  jednym dniu pamiątkę konsekracji każdego z nich. Nasz kościół konsekrowany był  85 lat temu – 20.11.1938 przez bp. Stanisława Rosponda. Z wdzięcznością  myślimy o tych, którzy przyczynili się do  wybudowania tego kościoła i o tych, którzy obecnie tutaj się modlą i  o niego się troszczą w wymiarze materialnym. O 16.30 nabożeństwo różańcowe, po którym odśpiewamy dziękczynne „Te Deum” za dar naszej świątyni. Składka dzisiaj przeznaczona jest na budownictwo sakralne  w diecezji.
Po mszy św. wieczornej kolejny „Wieczór uwielbienia”.

mimo zmiany czasu  msza św. wieczorna w dni powszednie bez zmian o godz. 18.00 a o 17.30 różaniec od 1 do 8.11. z wypominkami za zmarłych. 

Modlitwa rózańcowa
w piątek – Róża MB Królowej Polski
w niedzielę – Róża św. Franciszka

Z kalendarza liturgicznego:
w środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o 7.00; 9.00; 10.30. O 14.00 msza św.  na cmentarzu, poprzedzona o 13.30 procesją z modlitwa za zmarłych.  O 18.00 na cmentarzu różaniec  za zmarłych.

W godz. 9.00 – 15.00 na cmentarzu młodzież kwestować będzie na rzecz hospicjum św. Łazarza w Krakowie w ramach akcji „Pola nadziei”. Również w niedziele 5.11. przy kościele kwesta na ten cel.

Zachęcamy do w pełni chrześcijańskiego przeżywania dni, które przed nami – z Komunią św., z zyskanym odpustem za zmarłych, z modlitwą indywidualną i wspólnotową za zmarłych. Na wypominki jednorazowe oraz miesięczne wypominane co miesiąc i roczne wypominane w  niedzielę przed mszą się o 7.00; 9.00 lub 12.00 przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii. Odpust za zmarłych, przez pierwszych osiem dni listopada, można zyskiwać pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej; odmówienie „Ojcze nasz…” i „Wierzę w Boga”, modlitwa w intencjach Ojca św. i  nawiedzenie cmentarza. W ciągu dnia można zyskać odpust za jedna osobę zmarłą.

w czwartek – Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych – msze św. o 7.00; 9.00 i 18.00 o 17.30 różaniec za zmarłych kapłanów i siostry zakonne.  

Możliwość spowiedzi w poniedziałek i wtorek od 17.00.

Mając świadomość tak bogatych form pamięci o zmarłych w duchu chrześcijańskiej  tradycji – nie zaśmiecajmy bogatych treści, obcymi naszej kulturze obrzędami.

w piątek – z racji I-ego piątku –- po mszy św. o 7.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa a o 17.30 różaniec z wypominkami i msza św. o 18.00.

Możliwość spowiedzi od godz. 17.00 – o przystąpienie do spowiedzi prosimy dzieci ze Szkoły Podstawowej w tym  kandydatów do bierzmowania.                     

w sobotę z racji I – ej w miesiącu – po mszy św. o 7.00 nabożeństwo ku czci Niep. Serca Maryi, o 17.30 różaniec z wypominkami i o 18.00 msza św. Od 8.30 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

dzieci z kl. III wraz z rodzicami zapraszamy na mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.30, w ramach przygotowania do I – spowiedzi i Komunii św.

w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 msza św. dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla p. Jana Podolskiego z ok. 100 rocznicy urodzin.

dziękujemy za ofiary na rzecz parafii w tym za imienne ofiary rodzinom z ul. Piaski za 500 zł.  z  ul. Polnej i Os. Sienkiewicza 4 po 400 zł.  Oś. Sienkiewicza 4 za 300 zł. ul. Mostowej za 200 zł.

Zachęcając do nabywania i czytania prasy katolickiej„Gościu Niedzielnym” – polecamy: o świętości i przemijaniu art.: „Kim była największa święta”, „Trwać w braterskiej wspólnocie”, „Czy Bóg ceni śmierć”, „By móc żyć dalej”, o znaczeniu imienia art.: „Imieniny”, rozmowa z reporterem śledczym pt: „Wygodniej jest nie wiedzieć”,  o influencerach art.: „Czym nas karmią <wpływacze>”.

W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Janinę Gwizdała śp. Andrzej Tokarskiego  – Dobry Jezu a nasz Panie …