Banner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.01.2024

Obchodzimy dzisiaj pamiątkę chrztu Pana Jezusa w Jordanie, który zapoczątkował Jego publiczną działalność. Wspomnijmy swój własny chrzest, przez który staliśmy się dziećmi Bożymi i zostaliśmy włączeni we wspólnotę Kościoła. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
Zamiast kazania adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 16.30 – odśpiewamy nieszpory. O godz. 18.00 wspólne kolędowanie wolontariuszy i sympatyków biblioteki „Pod Aniołem”.

Modlitwa różańcowa
w poniedziałek – Róża Niep. Poczęcia.
w sobotę  – Róża MB Kalwaryjskiej
w niedziele –  Róża św. Józefa.

w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 msza św. w intencji dzieci obchodzących I – rocznicę urodzin. Prosimy o zgłoszenie tych dzieci.                              

Po mszy św. o godz. 12.00 młodzież naszej ze Szkoły Podstawowej przedstawi „Jasełka” a o godz. 15.00 w salce spotkanie opłatkowe dla scholii, ministrantów i lektorów wraz z rodzicami.

w czwartek 18.01. br. o godz. 18.30 w kościele spotkanie ojców dzieci kl. III w ramach przygotowania do I spowiedzi i Komunii św. ich dzieci – już dzisiaj informujemy o spotkaniu i zapraszamy.

wyrażamy uznanie i wdzięczność organizatorom XII – Orszaku „Trzech Króli” przede wszystkim Klubowi Seniora „Złota jesień” i  Senior Plus; Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej;  wolontariuszom biblioteki „Pod Aniołem” i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie orszaku, oraz tym, którzy wzięli w nim udział. Dziękujemy za pielęgnowanie tradycji, która ma swe bezpośrednie odniesienie do jednego z najstarszych  Świąt w kalendarzu liturgicznym, jakim jest święto Objawienia Pańskiego.

dziękujemy za ofiary na rzecz parafii w tym za imienne ofiary rodzinom: z ul. Śląskiej za 1000 zł. ul. Źródlanej ul. Śląskiej ul. Rodz. Poganów po 500 zł. os. Sienkiewicza ul. Krakowskiej po 200 zł.

Zachęcamy  do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy: o arcybiskupie Antonim Baraniaku art.: „Osłaniał nie tylko prymasa”; na temat katechezy w szkole art.: „O co idzie gra”; o wyjątkowej ewangelizacji art.: „Niech poznają Pana”. O mediach publicznych art.: „Naprawa czy likwidacja”.
na temat funduszu kościelnego art.: „Fundusz do likwidacji, co w zamian”;

W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Michała Lipiarskiego śp: Zdzisława Bastera, śp. Annę Bazgier – Dobry Jezu a nasz Panie …