Banner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.12.2023

Przeżywamy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Przez Jej wstawiennictwo wypraszajmy dar świętości życia  dla naszych rodzin. Tak bardzo potrzeba tej modlitwy, aby w naszych rodzinach obecne dobro, którego dawcą i źródłem jest Bóg, pozwoliło ustrzec je od wszelkiego zła, zagrażającego  nade wszystko ich więzi. W czasie każdej mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przez małżonków.
Jednocześnie jest to ostatni dzień 2023 roku. O 16.30 nieszpory z Suplikacjami i dziękczynnym Te Deum. O 17.00 msza św. dziękczynna za mijający rok.
Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Nowy 2024 Rok – msze św. w porządku niedzielnym.

Z kalendarza liturgicznego
we wtorek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – biskupów i doktorów Kościoła.
w czwartek z racji I w miesiącu od 17.30 adoracja Najśw,. Sakramentu w intencji powołań i Ojczyzny
w piątek – z racji I w miesiącu po mszach św, nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi od 17.30.
w sobotę –  Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjne „Trzech Króli”. Msze św. w porządku niedzielnym.  Z inicjatywy p. Wiesławy Danielewskiej i dzięki osobom  Jej pomagającym po mszy św. o 12.00 wyruszy kolejny Orszak Trzech Króli. Próba generalna inscenizacji będzie  w środę o godz. 18.00 w bibliotece „Pod Aniołem”. Do udziału zapraszamy całe rodziny abiorących w nim udział prosimy o stosowną charakteryzację.
w przyszłą niedziele o godz. 18.00 – biblioteka „Pod Aniołem” zaprasza wolontariuszy byłych i obecnych oraz sympatyków na wspólne kolędowanie.

Modlitwa różańcowa
w środę – Róża M B Królowej Polski
w niedzielę – Róża św. Franciszka

Dziękujemy Wszystkim, którzy skorzystali ze spowiedzi i w czasie Świąt przystąpili do Komunii św. W czasie Świąt rozdaliśmy ok. 2 tys. Komunii św.    – Dziękujemy tym, którzy włączyli się  w przygotowanie Świąt: osobom dbającym o czystość w kościele i wokół kościoła; druhom OSP- Zabierzów za dekorację terenu przykościelnego; s. Elżbiecie i osobom pomagającym w przygotowaniu wystroju wnętrza kościoła oraz  przygotowaniu szopki; służbie liturgicznej i włączającym się w liturgię; parafialnemu zespołowi Caritas za rozprowadzanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Dziękujemy za ofiary składane w tych dniach na konkretne cele:: na pomoc prześladowanym chrześcijanom ofiarowano 1728,50 zł.  na fundusz SOS na Pasterce złożono 1970.70 zł; na UPJPII – 7285,33 zł i 2 euro; składka w Boże Narodzenie wyniosła 10 065,89 zł.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej do dyspozycji pierwszy ze specjalnej serii numer „Gościa Niedzielnego” prezentujący wyjątkowe karty historii Kościoła.

w miniony tygodniu Pan powołał do wieczności: śp: Piotra Kurelusa; śp: Jacka Cyganka śp: Elżbietę Zarosińską     Dobry Jezu a nasz Panie …