Banner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.12.2023

Przeżywamy II – niedz. Adwentu, niedzielę jedności z Kościołem w potrzebie. Do oznaczonej puszki przez cały Adwent można składać ofiarę na rzecz naszych braci cierpiących prześladowanie z racji na wyznawaną wiarę.
O 16.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy na „Roraty” dorosłych w dni powszednie o godz. 7.00 i dodatkowo  dzieci z lampionami w poniedziałek, wtorek, środę i w czwartek o godz. 18.00. Poddając się pięknej tradycji czując potrzebę serca przychodźmy na tę typowo adwentową msze św. i twórzmy pełną treści atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i refleksji nad tym co naprawdę w życiu powinno się liczyć.Nie pozbawiajmy dzieci wspomnień, którymi żyją dzisiaj dorośli.

Z kalendarza liturgicznego
w środę – wspomnienie św. Łucji i 42 rocznica wprowadzenia „Stanu wojennego” w Polsce.  W tym bolesnym okresie historii zginęło 100 osób a tysiące zostało aresztowanych oraz zmuszonych do emigracji. 
w czwartek– wspomnienie św. Jana od Krzyża kapłana i doktora Kościoła.

Modlitwa różańcowa:
w środę – Róża MB Kalwaryjskiej
w piątek – M. B. Bolesnej i Róża Wniebowzięcia. O 17,15 różaniec z wypominkami za zmarłych
w sobota – Róża MB Szkaplerznej
w niedzielę – Róża św. Józefa

w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 adwentowy „Wieczór uwielbienia”.

w  najbliższą sobotę 16. 12.br  spowiedź przed Świętami w naszej parafii w godz. 
od 7.30  do 10.00  przerwa  8.30 – 9.15
od 15.00 do 18.00  przerwa 16.15 – 17.00

Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w każdy dzień przed mszą św. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami, tym bardziej na Wigilię, która przypada w tym roku w niedziele 24.12. br. – z tej racji msze św. będą o 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 i 14.00 – na co zwracamy uwagę.        

chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w czwartek  21.12.br od godz. 8.30. Prosimy o zgłoszenia tych osób w zakrystii.

w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania:
młodzież kl. VII – w poniedziałek o godz. 16.00
a młodzież kl. VIII we wtorek, na roraty po których spotkanie formacyjne w kościele.

do nabycia opłatki na stół wigilijny, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne. Zachęcamy do przesyłania sobie życzeń świątecznych w tradycyjny sposób z kawałkiem opłatka. Ofiary przeznaczone są na wiadome cele. W przyszłą niedziele młodzież rozprowadzać będzie prawdziwe sianko z polan gorczańskich pod obrus na stole wigilijnym. W taki sposób inauguruje swoją działalność grupa młodzieżowa. Spotkanie tej grupy w piątek o godz. 18.45.

organizatorzy XI edycji akcji  „Grudniowa Niespodzianka”, bardzo dziękują wszystkim darczyńcom, którzy zechcieli w sposób tak bardzo konkretny wesprzeć potrzebujących. 23 rodziny i osoby samotne. Wsparcie stanowiła:  żywność, środki czystości, odzież, obuwie, meble, sprzęt AGD, RTV, opał. Panu pszczelarzowi dziękujemy za ofiarowany miód z pasieki. Jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w tę formę pomocy „Bóg zapłać”.

organizatorzy Kolejnej edycji „Orszaku Trzech Króli” zapraszają, chętnych do włączenia się organizację tego wydarzenia na spotkanie we wtorek o godz. 18.30 w bibliotece „Pod Aniołem”. Zapraszamy całe rodziny, młodzież, seniorów. 

dziękujemy za ofiary na rzecz parafii w tym za imienne ofiary rodzinom: z ul. Gazowej za 500 zł. ul. Śląskiej za 200 zł. oraz ul. Zawiłej ul. Rodziny Poganów ul. Ładnej za systematyczne wpłaty po 100 zł. W minionym tygodniu zostały zainstalowane wszystkie stacje nowej Drogi krzyżowej. Dziękujemy wszystkim, którzy mają swój udział w powstaniu dzieła, które oprócz wartości religijnej,  jest dziełem sztuki. Poświęcenia stacji Drogi krzyżowej i nowego konfesjonału  dokona ks. biskup przy okazji bierzmowania. Wykonawcy konfesjonału przekazano kolejną ratę  w wysokości 10 tys. zł.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejny art. z adwentowego cyklu pt: „Zwiastuj”; o fenomenie św. Franciszka art.: „Siła przyciągania”; prezentacja osoby nowego nuncjusza art.: „Nuncjusz nie jest supermenem”; o Eucharystii jako najcenniejszym darze soboru; w kontekście dyskusji która ma miejsce w przestrzeni publicznej art.: „Wiele hałasu o in vitro” i art.: „Dziecko jest darem”.

w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Jerzego Turka – Dobry Jezu a nasz Panie …