Banner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.12.2023

Adwentem – rozpoczynamy Nowy rok liturgiczny przeżywany pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Jednocześnie mamy świadomość tego że Chrystus: przyszedł w Betlejem, przychodzi w sakramentalnych znakach i przyjdzie na końcu czasów.
Przeżyjmy ten czas godnie i z duchowym pożytkiem  w atmosferze oczekiwania i  przygotowania do Świąt przez modlitwę, spowiedź i dzieła miłosierdzia podejmowane w rodzinie i w parafii. „Roraty” na które zapraszamy w dni powszednie o godz. 7.00 oraz dodatkowo z myślą o dzieciach, które zapraszamy z lampionami w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00.
– o 16.30 odśpiewamy nieszpory.

Modlitwa różańcowa
w piątek –  Róża Niep. Poczęcia NMP
w niedzielę –  Róża św. Stanisława.

Z kalendarza liturgicznego
– w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary – patronki górników.
– w środę  – wspomnienie św. Mikołaja
– w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny – msze św. o 7.00  i 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę w „Godzinie łaski”.
– spowiedź przed Świętami będzie w sobotę 16.12. – od  7.30 do 10.30
                                                                                    od 15.00 do 18.00
– msza św. z błogosławieństwem dzieci obchodzących w grudniu 1 – rocz. urodzin w niedzielę 17.12. o godz. 12.00 – prosimy o zgłoszenie tych dzieci.
– chrztu św. udzielimy w II dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 12.00.

w poniedziałek o godz. 16.00  – zapraszamy na  spotkanie  młodzieży kl. VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

w czwartek o godz. 19.00 – zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci kl. III którzy z sobie wiadomych powodów nie byli na spotkaniu w listopadzie.

od dzisiaj  rozprowadzane są przez zespół „Caritas” świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Zysk z tej akcji przeznaczamy na rzecz dofinansowania działalności scholii i ministrantów oraz na bieżącą działalność zespołu.

do nabycia są również opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji stanowią składową wynagrodzenia za pracę pana organisty.

organizatorzy Grudniowej Niespodzianki dziękują wszystkich, którzy włączyli się w akcję pomocy potrzebującym. Wszystkie zgłoszone w tym roku rodziny i osoby samotne otrzymają 8/9 grudnia paczki przygotowane przez darczyńców. Organizatorom dziękujemy za akcję przeprowadzoną w takiej formie w naszej parafii już po raz jedenasty. Jako parafia możemy się cieszyć z takiej i innych form pomocy  potrzebującym.

„Bóg zapłać” za ofiary na rzecz parafii w tym za imienne ofiary: dwom panom Mateuszom za 7 000 zł; rodzinom z ul. Krakowskiej i ul. Piaski po 400 zł Os. Sienkiewicza ul. Śląskiej i ul. Krakowskiej po 200 zł.

przez cały Adwent do oznaczonej puszki, kto ma życzenie, może złożyć ofiarę na rzecz cierpiących prześladowanie naszych braci w wierze. Niech to będzie nasza  „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności  śp: Reginę Maruszewską – Dobry Jezu a nasz Panie …

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy: pierwszy z adwentowego Tryptyku ze św. Franciszkiem art.: „Nawrócić się”: rozmowę z o. Bogdanem Kocańdą pt: „W skalnej rozpadlinie”; o sytuacji Kościoła w Niemczech art.: „Niemiecka katastrofa”; o owocach adoracji art.: „Tajemnica nie do pojęcia”; co piec minut gdzieś na świecie ginie za wiarę chrześcijanin o tym w art.: „Wdzięczni za kolejny przeżyty dzień ” czy art.: „Przegrali przez arogancję”.