Banner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.02.2024

Po  mszy św. o godz. 12.00 rozpoczęcie Nabożeństwa 40-to godzinnego. Adoracja Pana Jezusa trwać będzie dzisiaj do 17.00 w ramach nabożeństwa o godz. 18.00 „Wieczór uwielbienia” Jutro i we wtorek adoracja od 8.00 do 18.00.
Prosimy o podjęcie adoracji według ustalonego porządku: Róże Różańcowe, mieszkańców niektórych ulic jak również o indywidualne nawiedzanie Pana Jezusa. Program jest wywieszony w gablotce, Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na adorację: kl. VII w poniedziałek o 16.00 a kl. VIII we wtorek o godz. 16.00.
We wtorek o godz. 17.30 na zakończenie nabożeństwa odśpiewamy  nieszpory,

Kalendarz liturgiczny
– najbliższa środa to „Środa popielcowa” – rozpoczynająca Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 7.00; 9.00 oraz o 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do jakości (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) i co do ilości (trzy razy w ciągu dnia w tym raz do syta). Jako ludzie wierzący przeżyjmy ten dzień i czas Wielkiego Postu godnie, podejmijmy refleksję nad budowanymi osobistymi relacjami z Panem Bogiem w którego i któremu wierzymy oraz z bliźnimi. Tym samym dobrze przygotujmy się na przeżycie Świąt Wielkanocnych.
Tradycyjne Nabożeństwa Wielkopostne, na które zapraszamy odprawiać będziemy:
Draga Krzyżowa 
w piątek o 7.30;  o 17.30 z udziałem dzieci  i o 18.30 na którą zapraszamy młodzież i dorosłych; oraz w niedzielę o godz. 8.00
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  – w niedzielę o godz. 16.00.

Modlitwa różańcowa:
we wtorek – Róża MB Kalwaryjskiej
w czwartek – Róża Wniebowzięcia i Róża MB Bolesnej  O 17.15 różaniec z wypominkami  za zmarłych.
w piątek – Róża MB Szkaplerznej.

w przyszłą niedziele na mszy św. o godz. 12.00 błogosławienie dzieci obchodzących w lutym I- rocz. urodzin. Prosimy o zgłoszenie tych dzieci.

biblioteka „Pod Aniołem” zaprasza dzisiaj o godz. 16.00 dzieci na bal karnawałowy a w przyszła niedzielę o godz. 18.00 na wykład p. dr Sławomira Stachniewicza pt: „Zmiany klimatyczne na ziemi – fakt, hipoteza czy propaganda?”

dziękujemy za ofiary przekazane na konkretne cele: 2.02. na Zakony kontemplacyjne złożono 2798,90 zł a w ubiegłą niedziele na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła 13666,42 zł. Wszystkim, którzy mając możliwości wykazali troskę o dobro wspólne jakim jest ciepło w kościele jeszcze raz dziękujemy.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy w „Gościu Niedzielnym” – polecamy: przed Wielkim Postem art.: „Zatrzymaj się człowieku”, art.: „Intuicja papieża Jana”; o istniejącym wciąż procederze handlu ludźmi art.: „ … nie przemoc tylko kasa”; w kontekście stanowionego prze Europe prawa art.: „ Przestroga Benedykra”; co wybierze Europa Rodzinę czy Gender: art.: „Nadchodzi katastrofa”; o szkole art.: „Do czego służy szkoła”; o genezie Pana Tadeusza art.: „Widział i opisywał”.

w minionym tygodniu Pan powołał do siebie śp: Juliana Sajdaka, śp: Jerzego Moralewicza – Dobry Jezu a nasz Panie …

społeczności szkolnej życzymy efektywnego i miłego czasu wypoczynku.