Banner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.02.2024

Z racji na I – niedz. miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.    O 16.30 odśpiewamy nieszpory.

Kalendarz liturgiczny
w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy
we wtorek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy
w sobotę – wspomnienie św. Scholastyki dziewicy.
w przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo 40-to godzinne. Adoracja rozpocznie się po mszy św. o godz. 12.00 i trwać będzie do godz. 17.00. O poprowadzenie adoracja Najśw. Sakramentu prosimy:
o godz. 15.00 Róże św. Franciszka
o godz. 16.00 Róże św. Józefa.
O godz. 18.00 w ramach nabożeństwa kolejny „Wieczór uwielbienia”.

Modlitwa różańcowa:
w czwartek  –  Róża Niepokalanego Poczęcia M.B .
w niedziele – Róża św. Stanisława

młodzież kl. VII zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 5.01. o godz. 16.00 a młodzież kl. VIII w poniedziałek o godz. 17.00 lub we wtorek o godz. 18,45.

biblioteka „Pod Aniołem” zaprasza w przyszła niedziele o godz. 16.00 dzieci wraz z rodzicami na bal karnawałowy.

dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. W tym za imienne ofiary rodzinom z ul. Leśnej i ul. Rodz. Poganów po 300 zł z ul. Leśnej i ul. Krzyżowej, ul. Krakowskiej i ul. Śląskiej po 200 zł.

zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy ok. 1200 rodzin i osób samotnych. Wyrażamy naszą wdzięczność wobec wszystkich, którzy nas przyjęli w tym nie łatwym czasie. Serdecznie witamy nowych parafian, wpisujących się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Dziękujemy za świadectwo wiary i jedności z Kościołem. Dziękujemy za wszelkie życzliwe słowa i konstruktywne rady oraz sygnalizowane sprawy mające na uwadze intensywność życia parafialnego. Dziękujemy za przekazane ofiary które jesteśmy zobowiązani przekazać: na utrzymanie Domu księży chorych; UPJPII i Kurii, naszej parafii oraz na misje. Do poruszanych tematów będziemy wracać w ciągu roku.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”  polecamy: na temat powołań art.: „Odkryć i rozwijać”, art.: „To proste”, o młodych w Kościele art.: „Nie wszystko stracone”, art.: „Kościół jest przygodą”. O przyszłym błogosławionym art.: „Męczennik komunizmu”. – przypominamy o słodkiej tradycji gdyż najbliższy czwartek to tłusty czwartek – życzymy smacznego.