Banner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.01.2024

Trwa „Tydzień modlitw o jedność chrześcijan”. Na mszy św. o godz. 17.00 gościć będziemy chór i orkiestrę kameralna AGH w Krakowie. Zespół po mszy św. da koncert kolęd – zapraszamy.

Kalendarz liturgiczny:
w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła
w czwartek –  święto nawrócenia św. Pawła Apostoła
w piątek– wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Modlitwa Różańcowa:
w czwartek– Róża Zwiastowania
w piątek – Róża MB Częstochowskiej. O 17.15 – różaniec za zmarłych.
w sobotę – Róża MB Nieustającej Pomocy
w niedzielę – Róża św. Wojciecha

dziękujemy młodzieży i osobom, które przygotowały i przedstawiły „Jasełka” w ubiegłą niedzielę, jak również tym którzy przygotowali i wzięli udział w spotkaniu opłatkowym.

dziękujemy za udział w spotkaniu ojcom dzieci kl. III.

dziękujemy za ofiary na rzecz parafii w tym za imienne ofiary rodzinom z: ul. Białych Brzóz za 2000 zł i 500 zł. z ul. Śląskiej za 510 zł. ul.  Południowej,  ul. Sportowej po 500 zł. ul. Krakowskiej  ul. Słonecznej po 400 zł. ul. Niecałej i ul. Rodz. Poganów po 200 zł.

W najbliższy wtorek będzie miał miejsce montaż nowego konfesjonału.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy: w tygodniu modlitw i jedność chrześcijan art.: „Chrześcijanie innych wyznań nie są poza Kościołem”; wspomnienie o zmarłym ks. Tadeuszu Isakowiczu-Zaleskim art.: „Uczył odwagi, serce miał wielkie”; ; o szczególnej misji Kościoła w Chicago art.: „Wyciągam je z własnych łez”; o łasce błogosławieństwa art.: „Kogo można błogosławić”; o posłudze wobec starszych i chorych art.: „Powierzyć, nie oddać”; oraz szereg art. o sytuacji społeczno – politycznej w kraju.