Banner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.01.2024

Po mszy św. o godz. 17.00 – wieczór kolejny uwielbienia.

Kalendarz liturgiczny
we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko – kapłana i wychowawcy młodzieży.
w czwartek – z racji I w miesiącu od 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji Ojczyzny i powołań. Możliwość spowiedzi w czasie adoracji.
w piątek – święto Ofiarowania Pana Jezusa  – tradycyjne Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu Kościół obchodzi „Dzień życia konsekrowanego”. Z tej okazji modlimy się za Siostry posługujące w naszej parafii i dziękujemy za ich posługę. Msze św. o 7.00; 9.00 i 18.00.  Na każdej mszy św., poświęcenie gromnic. Niech każda rodzina będzie w posiadaniu gromnicy, której światło towarzyszyło naszym przodkom w wyjątkowych chwilach życia. Niech to światło i nam towarzyszy. Składka przeznaczona jest  na zakony kontemplacyjne.
Jest to również I – piątek miesiąca możliwość spowiedzi od 17.00.
w sobotę – z racji I soboty po mszy św. o 7.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Od 8.30 odwiedzimy chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

Modlitwa Różańcowa
w sobotę  – Róża MB Królowej Polski
w niedzielę – Róża św. Franciszka

biblioteka „Pod Aniołem”  zaprasza:
w sobotę 10.02. na wycieczkę do Muzeum Czartoryskich – informacje i zapisy w bibliotece.
w niedziele 11.02. o godz. 16.00 dzieci wraz z rodzicami na pokaz mody i bal karnawałowy pt: „Francja elegancja” w pomieszczeniach biblioteki.

dziękujemy za ofiary na rzecz parafii w tym za imienne ofiary rodzinom: z ul. Willowej za 500 zł ul. Rodziny Poganów za 200 zł. z Więckowic za 400 zł. W minionym tygodniu został zainstalowany nowy konfesjonał, z którego można będzie korzystać po wykonaniu podestu, by łatwiej było wchodzić i wychodzić.

w przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła – już dzisiaj dziękujemy za ofiarność. 

Dziękujemy wykonawcy za wykonanie tak bardzo potrzebnego sprzętu.

Zachęcamy do nabywania i czytania pracy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy: na temat lekcji religii art.: „Kochamy uczyć religii”; o wizycie duszpasterskiej art.: „Po kolędzie”; o prześladowaniu chrześcijan art.: „Bolesna lista”; o ewangelizacji Europy „Europejczyków nawracanie; wobec obaw i niepokojów art.:  „Atak Rosji na Polskę jest realny”; art.: „Szwedzi boja się wojny”;

W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Olgę Szczurek; śp: Krystynę Ślufińską; śp. Zdzisławę Siemieniec – Dobry Jezu a nasz Panie …