Banner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.12.2023

Przeżywamy ostatnią niedzielę Adwentu, a zarazem Wigilię Bożego Narodzenia – msze św. o 7.00; 9.00; 10,30; 12.00 i 14.00.
Wieczorem zgromadzimy się w rodzinnych domach by celebrować „Wieczerzę Wigilijną”. Zadbajmy o to, by miała ona religijny i tradycyjny charakter. Rozpocznijmy ją modlitwą, fragmentem Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa Połammy się opłatkiem wypowiadając słowa życzeń, a po wieczerzy w rodzinnym gronie śpiewajmy kolędy. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu.
O 24.00  Pasterka. Składka na Pasterce przeznaczona na fundusz „SOS” – ratujący życie nienarodzonych dzieci.
Jutro – Uroczystość Bożego Narodzenia – msze św. w porządku niedzielnym.
we wtorek-  II – dzień Świąt. Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. w porządku  niedzielnym.  Składka przeznaczona na UPJPII w Krakowie.
w środę – święto św. Jana apostoła i Ewangelisty – po mszach św. poświęcenie wina.
w czwartek – święto św. Młodzianków
w przyszłą niedzielę – Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na msze św. zapraszamy całe rodziny, gdyż będzie miało miejsce odnowienie małżeńskich przyrzeczeń. Niech dzieci będą świadkami tego doniosłego aktu. Jednocześnie jest to ostatni dzień 2023 roku. O godz. 16.30 nieszpory z Suplikacjami i dziękczynnym „Te Deum”, na które zapraszamy. O 17.00 msza św. dziękczynna za mijający rok.
w przyszły poniedziałek – Nowy rok 2024. Msze św, w porządku niedzielnym. W ramach kazania  duszpasterskie podsumowanie roku 2023.

do nabycia opłatki  oraz sianko pod obrus na stole wigilijnym.

organizatorzy „Grudniowej Niespodzianki” dziękują wszystkim, którzy po raz kolejny włączyli się w akcję pomocy. Dzięki hojności wielu serc  30 rodzin doświadczyło odrobiny radości, otrzymując konkretna pomoc. Jeszcze raz organizatorom i wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”. Ofiarowane dobra powraca.    Szczegółowe podsumowanie akcji w Życiu Zabierzowa.                           – dziękujemy za ofiary na rzecz parafii w tym za imienne ofiary rodzinom z:      ul  Pogorzany za 500 zł. ul. Rodz. Poganów, ul. Łąkowej, ul. Mostowej po 400 zł,  dwom rodzinom z ul. Piaski, ul. Śląskiej i ul. Krakowskiej  po 300 zł. ul. Śląskiej za 200 zł..

w gablotce wywieszony jest komunikat Policji z Zabierzowa dotyczący wciąż pojawiających się prób oszukiwania osób na „wnuczka”, na „policjanta” w okresie kolędy może pojawić się pomysł oszustwa na „księdza”. Bądźmy ostrożni.

Zachęcając do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy świąteczny numer  „Gościa Niedzielnego”, do którego dołączona jest płyta z tekstami na temat Bożego Narodzenia. Warto przeczytać, posłuchać by więcej wiedzieć i bardziej wierzyć.