Banner

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.11.2023

Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Czynimy to w duchu wdzięczności za mijający rok duszpasterski.  Z tej racji o 16.30 nabożeństwo z wystawieniem Najśw. Sakramentu i odśpiewaniem litanii ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

o godz. 18.00 kolejny „Wieczór uwielbienia” a w bibliotece „Pod Aniołem”  wykład p. dra Stachniewicza o określaniu odległości w kosmosie.

Z kalendarza liturgicznego
w czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła.
w piątek – z racji I w miesiącu po mszach św. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa – możliwość spowiedzi od godz. 17.00
w sobotę – z racji I w miesiącu po mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Od 8.30 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii. Na mszy św. wieczornej zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane w kościele przez Pana organistę. Ofiary składane przy tej okazji stanowią składową wynagrodzenia za posługę w ciągu roku.
w przyszłą niedzielę – rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny, okresem zwanym Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przeżycie pamiątki przyjścia Syna Bożego na świat. Tradycyjne – „Roraty” podobnie jak w ubiegłym roku odprawiać będziemy w dni powszednie  o godz. 7.00 i dodatkowo z myślą o dzieciach, które zapraszamy z lampionami w poniedziałek, wtorek, środę i w czwartek  o godz. 18.00. Oczywiście wytrwałe dzieci zapraszamy w pozostałe dni. Tegoroczne Roraty przeżywać będziemy ze św. Franciszkiem z Asyżu pod hasłem: „Plac budowy”.
Na mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie i wręczenie dzieciom kl. III medalików. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Modlitwa różańcowa:
w poniedziałek – Róża MB Nieustającej Pomocy
w czwartek – Róża Nawiedzenia.

od przyszłej niedzieli rozpoczniemy rozprowadzanie świec – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – CARITAS. Mamy do dyspozycji świece duże i małe. Ewentualny zysk przeznaczymy na rzecz dofinansowania działalności scholii i ministrantów oraz  pomocy świadczonej przez parafialny zespół „Caritas”.

Osoby indywidualne, rodziny, firmy i instytucje mające ku temu możliwości, zapraszamy do włączenia się w akcję „Grudniowa Niespodzianka”. Dziękujemy tym, którzy już zadeklarowali wsparcie konkretnych rodzin. Na stronie internetowej GOPSU – jest umieszczony wykaz oczekujących na pomoc rodzin i osób samotnych. Niech dzięki akcji każda z tych  rodzin i osób samotnych otrzyma oczekiwane wsparcie. Zapraszamy chętną młodzież do włączenia się w organizację akcji.

dziękujemy za ofiary na rzecz parafii, w tym za imienne ofiary rodz. z Krakowa za 1000 zł, z ul. Śląskiej za 500 i 300 zł. ul. Piaski i ul. Źródlanej po 200 zł. W minionym tygodniu wykonawcy konfesjonału została przekazana kwota w wysokości 11 000 zł.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy: o dialogu miedzy Kościołami art.: „Brat Piotra”; o Chrystusie Królu art.: „Korony z głów, Pan idzie”; o nadmiernej krytyce siebie art.: „Wewnętrzny krytyk”; o forsowanych argumentach przeciw życiu art.: „Chcąc ominąć wyrok TK”; o miłości córki do matki art.: „Nie pamiętaj moich oczu, które świat żegnały”; dla miłośników westernów art.: „To nie jest świat dla westernów. Do numeru dołączony jest kalendarz na 2024 rok

w minionym tygodniu  Pan powołał do wieczności: śp: Bożenę Strzelichowską Dobry Jezu a nasz Panie …